رنگ منو:
رنگ بنر:
رنگ اصلی:
قالب صفحه:
  • عریض
  • محصور
معرفی محله

محله مبارک آباد و حسین آباد با توجه به قدمت تاریخی و همچنین نزدیکی به جنگل لویزان دارای بافت سرسبزی می باشد. از گذشته های دور این محله به سرسبزی و خوش آب و هوایی معروف بوده است اگرچه روند برج سازی و نوسازی های چند سال اخیر ضمن لطمه زدن به بافت سنتی محله باعث از بین رفت تعداد کثیری از باغ ها و مزارع قدیم شده است ولی هنوز هم می توان در این محله باغ و سرسبزی مشاهده نمود .
از جمله بزرگترین باغ های قدیمی محله می توان به "باغ هروی" (بوستان صدف کنونی) اشاره نمود. که درختان و سرسبزی این بوستان حکایت از قدمت آن دارد .
دیگر ویژگی بارز این محله همان ویژگی می باشد که در اکثر محله های کهن تهران وجود دارد و آن هم "صمیمیت و دوستی اهالی محله با یکدیگر و همچنین اهالی جدید" می باشد. صمیمیتی که می توان در مراسم های ملی و مذهبی و همچنین هنگام بروز مشکلات و مسائل مختلف و حتی در صفوف نماز جماعت مساجد و کوچه های قدیمی محله به وضوح مشاهده نمود .
طی چند سال اخیر و با گسترش شهرنشینی این محله دستخوش تغییرات بسیاری شده است و بخش اعظمی از بافت قدیمی محله به مجتمع ها و برج های مسکونی ، مراکز خرید ، بانک ها و غیره تبدیل شده است .
در کل محله مبارک آباد و حسین آباد محله ای است که ضمن حفظ اصالت و گذشته ی خود از قطار شهرنشینی عقب نمانده و دارای امکانات رفاهی کاملی می باشد.

ویژگی های محله