رنگ منو:
رنگ بنر:
رنگ اصلی:
قالب صفحه:
  • عریض
  • محصور
آغاز به کار اتوبوس های گردشگری از 15 آذر

آغاز به کار اتوبوس های گردشگری از 15 آذر

ایجاد شده توسط : روابط عمومی سرای محله
در تاریخ: 1393/9/9

image

نخستین همایش گردشگری موضوعی با حضور حجت الاسلام والمسلمین  میثم امرودی، معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، حسین زارع صفت رییس سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی و مدیران شهرداری تهران، اعضای کانون های گردشگری محلات و مدیران آژانس های گردشگری در ایوان شمس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، در ابتدای این همایش حسین زارع صفت رییس سازمان رفاه ، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران اظهارکرد: چهار محور مذهبی، طبیعت گردی ، تاریخی و تفریح و تفرج در کنار گردشگری شهری که پیش از این فعال شده است، در دستور کار نخستین همایش گردشگری موضوعی قرار دارد .

رونمایی از 4دستگاه اتوبوس گردشگری در پایتخت

وی از رونمایی از چهاردستگاه اتوبوس گردشگری شهر تهران در این همایش خبرداد و گفت: اتوبوس گردشگری برای نخستین بار در شهر تهران همانند سایر کشورهای پیشرفته دنیا مورد استفاده قرار می گیرد که علاوه بر برخورداری از امکانات ویژه همچون تجهیزات صوتی وتصویری، برخورداری از استخر روباز در تابستان و دارا بودن سردآبکن و گرما کن به گردشگران شهر تهران خدمات ارایه می دهد .

زارع صفت اعلام کرد: دو مقصد میدان امام خمینی(ره) و میدان تجریش، همه روزه از ساعت 9 صبح تا 13 در بخش صبح و از ساعت 14 تا 17 ددر بخش عصر به مسافران اتوبوس گردشگری شهر تهران خدمات ارایه می دهند و امکان حضور در مقاصد گردشگری همچون باغ پرندگان، میدان مشق ، برج آزادی ، برج میلاد و سایر نقاط گردشگری شهر تهران را مهیا می کنند .

رییس سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران افزود: در این همایش موضوع برگزاری همایش بین المللی گردشگری در تهران توسط شهرداری اعلام و از علاقمندان این حوزه برای شرکت دراین همایش دعوت به عمل می آید به طوری که تا پایان سال این همایش اجرایی می شود .

وی بحث آموزش راهنمایان تورهای گردشگری را از دیگر موضوعاتی عنوان کرد که در نخستین همایش گردشگری موضوعی مطرح می شود و در این باره گفت: مقرر شده است شهرداری تهران بحث آموزش راهنمایان تورهای گردشگری را از سوی اعضای کانون های محلات گردشگری نشان دهد تا  از این پس تورهای گردشگری شهر تهران توسط این افراد انجام شود .

زارع صفت همچنین توجه به ظرفیت های کانون های گردشگری محلات را از دیگر موضوعات مهم این همایش عنوان کرد و گفت: با تمرکز بر روی کانون های گردشگری این کانون ها به پایگاه اطلاع رسانی و ثبت نام برای تورهای گردشگری در سرای محلات تبدیل می شوند. اگر روند فعالیت آنها به میزان قابل توجهی برسد راه اندازی تورهای گردشگری از سرای محلات را دنبال می کنیم.

امرودی: اتوبوس های گردشگری از 15 آذر آغاز به کار می کنند

در ادامه همایش  حجت الاسلام والمسلمین  میثم امرودی، معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، از آغاز به کار اتوبوس های گردشگری از 15 آذر ماه به صورت نیم روزی برای شهروندان تهرانی خبر داد.

وی اظهار داشت:  اتوبوس های گردشگری از 15 آذر ماه به صورت نیم روزی از ساعت 9 صبح الی 13 و از 14 ظهر الی 18 فعالیت می کنند.

وی در ادامه بهترین فضا برای پر کردن اوقات فراغت شهروندان را گردشگری دانست و افزود: گردشگری افسردگی را از میان می برد و موجب پر کردن اوقات فراغت و فضایی پر نشاط به همراه خانواده ایجاد می کند.

امرودی ادامه داد : گردشگری تعلقات نسبت به کشور را افزایش می دهد و شهروندان تهرانی می توانند از فرصت هایی که شهرداری تهران برایشان فراهم کرده استفاده کنند.

وی در ادامه لازمه ارتقای گردشگری را مهندسی و مدیریت دانست و اظهار داشت: شهرداری تهران با برنامه ریزی مهندسی و نظارت می تواند تورهای سیاسی، مذهبی ، فرهنگی و هنری در شهر تهران تقویت کند.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران با بیان اینکه تهران گردی حق شهروندان است خاطر نشان کرد: امروز تهران باغ بزرگ و مستعد گردشگری است.

امرودی تاکید کرد: وجودکانون های گردشگری درسرای محلات، پتانسیل خوبی برای تبیین و معرفی، و ارائه خدمات گوناگون گردشگری به شهروندان تهرانی است.

تقدیر از دست اندرکاران اجرایی گردشگری در فصل نیایش

در ادامه این همایش بررسی چگونگی توسعه گردشگری موضوعی، برنامه های موسمی گردشگری مدیریت شهری در فصول پاییز و زمستان تبیین شد. شعرخوانی رضا رفیع طنزپرداز معاصر از جمله میان برنامه های این همایش بود.

در پایان، دست اندرکاران گردشگری از بخش های خصوصی که در ایام فصل تابستان در طرح ویژه «فصل نیایش»، شهرداری تهران را یاری کرده اند، با اهدای لوح سپاس و جوایز تقدیر شدند.

print
rating
  نظرات